Skip To Main Content

Mobile Toggle

Main Header Container

Mobile Toggle

Header Utility

Search Container

Landing Nav

Breadcrumb

Staff Directory

Search the Poteet Directory

Veronica Alatorre

CTE Teacher

Armando Albanez

Custodian

Sharde Allen

APEX Aide

Patricia Aranda

Custodian

Tanya Armstrong

Assistant Principal, Registrar

Brooke Arnold

Teacher - Science

Damon Ausberry

Teacher - CTE Advanced Video Production/Business

Amianne Bailey

Librarian

Cebastiana Barrera Carlos

Custodian

Heather Beaty

Teacher - Special Education

Leslie Benda

Teacher - English/Coach

Rebecca Bernal

Teacher - English

Azmae Bhatti

[jobname]

Madison Billings

Special Education Life Skills Aide

Jeffrey Blackwell

Teacher - Speech

Linda Blevens

Special Education Life Skills Aide

Jeremy Bolton

Teacher - Math/Coach

Erica Bradley

Diagnostician

Jennifer Brogdon

Registrar's Secretary

Benjamin Brown

Band Director

Ronald Bussey

Teacher - Social Studies/Coach

Anthony Byrd

Teacher - Social Studies/Coach

Armand Cambel

Security Guard

David Canizalez

Custodian

William Carlisle

Teacher - Social Studies

D'Andra Carter

Teacher - English

Wanda Carter

Library Aide

Timisha Chapman

Teacher - Special Education

Guadalupe Chavarria Aguilera

Special Education Life Skills Aide

Adam Coleman

Teacher - Math

Summer Compton

Teacher - Science

Brandon Coons

Art Teacher

Erica Coward

Counselor, P - Z

Samuel Coward

Assistant Principal

Benjamin Cox

Teacher - English

Carolyn Crary

Choir Director

Ted Cruz

Custodian

Breony David

Teacher - At Risk

Sondra Davis

Teacher - Special Education

Percy De Santiago Perez

Secretary

Sierra Deary

Teacher - Physical Education/Athletic Trainer

Kerri Delaney

Teacher - Business

Brooke Dennis

ARD Clerk

Amie Deregge

Registrar's Secretary

Maria Derikito

Teacher - Science

Leticia Downs

Band Director

Makenzie Duffee

Teacher - English/Coach

Michelle Duke

Intervention Counselor

Leroy Duncan

Security Guard

Erika Dupree

Teacher - English/Coach

Cecilee Echols

Teacher - Math

Tessica Edwards

Teacher - Speech

Leslie Ellis

Counselor, Lead Counselor/Gre - O

Stephanie Espinoza

Teacher - Math

Traci Espinoza

Teacher - Physical Education/Coach

Brooke Fenner

Special Education Inclusion Aide

John Focke

Teacher - Social Studies/Coach

Jaycee Fourkiller

Teacher - Physical Education/Coach

Christopher Frank

Orchestra Director

Christina Frey

Teacher - Special Education

Myrianne Gable

Teacher - Math

Linda Gallagher

Clinic Aide

Carolina Garcia

Custodian

Elaine Gibbins

Secretary

Jennifer Gibralter

Art Teacher

Tameka Green Ervin

Teacher - Special Education

Melissa Guggenheim

Teacher - Business

David Gustof

CTE Teacher

Celeste Guzman

Teacher - Spanish

Matthew Hageny

Teacher - Science

Amber Hall

Nurse

Chelsey Hannah

Assistant Principal

Harley Harris

Special Education Aide

Tiffany Harvey

CTE Teacher

Gary Henley

Teacher - Science

Carmen Hernandez

Custodian

Maria De Lourdes Hernandez

Custodian

Jeffrey Holmes

Teacher - CTE Advanced Video Production/Business

Kellissa Hoppie

Teacher - English

Joseph Huber

Teacher - Social Studies/Coach

Aimee Hughes

Teacher - Special Education

Kassidy Johnston

Counselor's Secretary

Kourtney Johnston

Instructional Specialist Title I

Steven Kath

Band Director

Molly Komisarz

Teacher - Science

Grant Lee

Teacher - Social Studies/Coach

Allison Lewallyn

Instructional Specialist Title I

Kelly Long

Principal

Gabriela Lopez

Teacher - Business

Jaime Mansfield

CTE Counselor

Rita Martinez

Teacher - Science

Darrell Martini

Special Education Aide

Cathy Maynard

Teacher - Special Education

James Mcgowan

Teacher - Math

Kory Mciver

Teacher - Social Studies/Coach

Jonathan Mckinney

Teacher/Coach

Rodney Mclain

Campus Athletic Director

Hannah Melin

Teacher - English

Cynthia Melton

Teacher - Special Education

April Mitchell

Secretary

Nichole Moisan

Teacher - Dance/Varsity Drill

Belinda Mok

Teacher - English

Lakeishia Montgomery

CTE Teacher

Courtney Moore

Teacher - English

Alma Moreno

Custodian

Keyerra Mozee

Teacher - Special Education/Coach

Gloria Najera

Custodian

Katherine Okafor

Teacher - English/Coach

Danielle Oliveira

Teacher - Special Education

Liliana Palacios

Teacher - Spanish

Christina Pape

Teacher - Science

Elias Perez

Teacher - Social Studies

Yeneira Perez

Custodian

Mayra Pratz

Teacher - Spanish

Cornelious Price

Teacher - Physical Education/Coach

Shayla Prince

Teacher - English/Coach

Melody Ransom

Teacher - Special Education

Katey Rhodes

CTE Teacher

Dara Rivera

Counselor, A - Gra

Kelley Rivera

Teacher - Family/Consumer Sciences

Hilda Rivera Oviedo

Custodian

Stephanie Rodriguez

Student Worker

Pamela Rosales Rodriguez

Custodian

Elizabeth Rose

Teacher - Social Studies

Misty Rose

Assistant Principal

Christian Salyer

Band Director

Youlanda Sanders

Assistant Principal

Ma Mireya Santillan Ramirez

Custodian

Analicia Schenkel

Teacher - Special Education

Stanley Schochler

Teacher - Spanish

Angela Sevier

Secretary

Maranda Shanz

Orchestra Director

Diane Shipley

Special Education Life Skills Aide

Jonathan Simpson

Teacher - Social Studies/Coach

Emily Sims

Teacher - Math

Ardrom Smith

Security Guard

Katelyn Smith

Teacher - Math

Hillary Snider

Teacher - Social Studies

Chad Spear

Teacher - Theatre Arts

Stacey Sprague

Testing Coordinator

Jennifer Steed

Attendance Secretary

Jeffrey Stone

Teacher - Social Studies/Coach

Ryan Taylor

ISIP Aide

Daniyel Temesvary

Teacher - Health/Coach

Kelly Thomas

Teacher - Theatre Arts

Jacob Tipton

Teacher - Social Studies

Nohemi Tovar Vazquez

Custodian

Taylor Van Kirk

Teacher - Social Studies/Coach

Laura Vaughn

Teacher - English

Lakabra Veasey

Teacher - Family/Consumer Sciences

Valeria Vega

Teacher - Journalism

Donielle Villwok

Teacher - Special Education

Stephanie Wagoner

Teacher - Science

Amy Walzel

Teacher - Family/Consumer Sciences

Mitchell Washington

Choir Director

Jim Waters

Teacher - Social Studies/Coach

Ralphfell Watkins

Teacher - Special Education

Brian Wester

Teacher - Physical Education/Coach

Angel Wheeler

Teacher - Math

Deborah Williams

Teacher - Science

Lataucha Williams Harmon

Special Education Aide

Tina Willingham

Food Service Manager

Jason Wright

Teacher/Coach